Obrázek
Obrázek
ZAMIŘTE
VYSOKO…
Do našeho návštěvního systému se můžete zaregistrovat tady . Více podrobností tady.
Obrázek
Nové cesty, buldery, deníček a žebříčky naleznte tady v aplikaci climbhere.

Jak na deníčekJak už možná víte, na našich stránkách existuje databáze všech aktuálně postavených cest a boulderů. (Menu -> Cesty -> Databáze cest/boulderů). Díky ní máte možnost procházet všechny dostupné problémy na BigWallu. Pomocí záložek nad tabulkou můžete problémy filtrovat podle různých kritérií (Obtížnost, Sektor, Datum postavení, ...). To je ale jenom začátek.

Tato databáze nám také umožňuje pořádat soutěže, ale především vám dává možnost vést si osobní deníček - přehled všeho co jste na BW zdolali.

Proč používat deníček


Na vlastní pěst

Do deníčku si můžete zaznamenávat vlastní výkony, přidávat si poznámky ke každému přelezu a zpětně své záznamy procházet.

Pokud se chcete podívat na kompletní seznam záznamů v deníčku, klikněte v menu na Cesty -> Deníček cest (nebo boulderů). Hledat a řadit můžete, stejně jako v databázi cest, pomocí záložek a šipek nad tabulkou.

Pro zobrazení přelezů za různá období v přehledné podobě klikněte v menu vašeho profilu Profilu na odkaz Statistiky. Na této stránce jsou vaše data zorganizována do grafů. Můžete například okamžitě zjistit, kolik jste toho vylezli v různých obtížnostech, nebo jak to vypadá s vaším lezením za poslední měsíc, rok, či od té doby, kdy si vedete deníček.

Zajímavostí je graf "Dovednosti": naši stavěči cesty označují ikonkami, které reprezentují, na co je daná cesta zaměřená. Tento graf zobrazuje, jaké charakteristiky boulderů a cest si nejčastěji k lezení vybíráte vy. Pokud chcete získat více podrobností k jednotlivým grafům klikněte na ikonku otazníčku ().

Pokud si chcete nechat své výkony pro sebe, nezapomeňte v Nastavení odškrtnout políčko Veřejný deníček. ( Bez veřejného deníčku není možné účastnit se soutěží)

Sdílejte své výkony

Účastněte se pravidelných soutěží BigWall Open. Pravidelně pro vás chystáme nové závodní problémy na laně i boulderu, na kterých můžete změřit své síly s ostatními návštěvníky BigWallu.

Celoročně je k dispozici Žebříček (Menu -> Cesty -> Žebříček). Tato stránka zpracovává všechny přelezy za poslední (plovoucí) rok a zobrazuje pořadí lezců. Už teď je vás spousta, kteří deníček používáte, díky tomu máme v žebříčku spoustu záznamů. Abyste na jeho načtení nemuseli čekat, aktualizujeme ho pro vás každých 15 minut. Proto žádnou paniku, pokud se vaše poslední body nezobrazí hned po přidání. Nejpozději do 15 minut bude vše správně :)

Obrázek

Prohlédněte si deníčky a statistiky ostatních lezců, může to být dobrou motivací. Když například v Žebříčku kliknete na jméno jiného lezce, zobrazíte jeho profil a můžete jím procházet skoro jako svým vlastním.

Komentujte a hodnoťte jednotlivé cesty nebo bouldery, vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá.

Pomáháte našim stavěčům

Díky přelezům, komentářům a hodnocením u cest víme, které cesty (a obtížnosti) jsou oblíbené. Podle toho pro vás můžeme vytvářet problémy, o které máte největší zájem.Jak používat deníček
 1. Tady se zaregistrujte.
 2. Do vašeho chytrého telefonu si stáhněte libovolnou aplikaci pro čtení QR kódů. Třeba tuhle:

  Get it on Google Play

 3. Vylezte cestu nebo boulder
  1. Cesty je možné překonat různými způsoby - pokud jste například cestu vylezli napoprvé, bez nápovědy a bez odsednutí, jedná se o nejhodnotnější OS (OnSight). Kompletní seznam typů přelezů a jejich podrobnější vysvětlení vždy najdete v pravém horním rohu formuláře pro přidání přelezu pod tlačítkem Nápověda. Pokud byste rádi ještě podrobnější popis, tady je článek na Wiki.
  2. Styl (způsob) přelezu spolu s počtem pokusů a obtížností cesty ovlivňuje počet bodů, které za tento přelez obdržíte do Žebříčku nebo Soutěže. 
 4. Zaznamenejte přelez do deníčku - naskenujte QR kód, přihlaste se do systému, vyplňte formulář pro přidání cesty do deníčku, a je to. Jakmile se váš záznam úspěšné přidá do databáze, můžete se v aplikaci hned podívat, kdo další tuto cestu překonal.
 5. Pokud u sebe zrovna nemáte telefon, nebo si cestu jen chcete přidat na vašem počítači, otevřete si naši databázi cest/boulderů (Cesty -> Databáze cest (boulderů)). Vyhledejte cestu, klikněte na ní a v panelu, který se objeví pod tabulkou, klikněte na tlačítko Přidat do deníčku. Pak už je vše stejné jako na telefonu.